zobacz swój koszyk

O nas

Integracyjne.pl

 

Imprezy integracyjne usprawniają komunikację pracowników i umożliwiają zawiązanie bliższych kontaktów. Wpływają na efektywność pracy i tworzą pozytywną atmosferę wspomagającą funkcjonowanie firmy. Po evencie firmowym obserwujemy poprawę jakości współpracy w zespole, co wpływa znacząco na wyniki finansowe firmy, która w efekcie działa lepiej i wydajniej. Impreza firmowa to doskonała inwestycja w zespół, a zarazem dobry pomysł na wygenerowanie pożytecznych kosztów do odpisów podatkowych. Potrzeba taka pojawia się czasem nagle. Dlatego większość atrakcji możemy zorganizować nawet w ciągu 24 godzin

Życzymy Państwu udanej imprezy i bezstresowej organizacji
 Tomasz Cichomski, Dyrektor Zarządzający

Imprezy Integracyjne a podatek. Integracja kosztem działalności firmy.

Jak poprawnie zorganizować i rozliczyć imprezę integracyjną / wyjazd firmowy by nie narazić Firmy na zakwestionowanie przez U.S odpisów podatkowych? 

1. Nie można odliczyć VAT od usług noclegowych i gastronomicznych za usługi nabyte bezpośrednio np. w restauracji/ hotelu. VAT od usług hotelowych i gastronomicznych można natomiast odliczać w przypadku nabycia usługi kompleksowej w związku z organizacją imprezy integracyjnej, w skład której wchodzą, m.in. wspomniane usługi noclegowe i gastronomiczne. 

2. Wydatki na imprezę integracyjną można sfinansować ze środków obrotowych Firmy. Zaliczyć je należy do tzw. kosztów pracowniczych. Ważne, aby przy organizowaniu imprezy firmowej podkreślić jej charakter motywacyjny i integracyjny również poprzez odpowiednie opisanie faktury. Sprawdzany bywa również profil działalności i PKWiU wystawcy faktury. Wszystko po to, by Urząd miał pewność, że organizując imprezę dla pracowników Firma miała na celu nie zwykłą konsumpcję, a rzeczywistą poprawę atmosfery pracy, zintegrowanie i poprawę efektywności zespołu, a co za tym idzie - osiągnięcie przez Firmę większych przychodów. Wówczas zachodzi związek kosztu z przychodem firmy i nie zachodzą przesłanki do podważenia faktury kosztowej. Podstawa prawna:  art. 86 ust. 1, art. 88 ust. 1 pkt 4 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U.: z 2011 r., nr 177, poz. 1054 ze zm.)

3. W wyroku z dnia 23 października 2008 r.  Sąd Najwyższy stwierdził, że pracodawca może zorganizować imprezę integracyjną  lub okolicznościową ze środków ZFŚS, umożliwiając wszystkim udział w imprezie na równych zasadach, niezależnie od sytuacji materialnej poszczególnych pracowników. Za taką możliwością przemawia też interpretacja z 6 października 2010 r., nr DD3/033/174/KDJ/10/PK-1143), wg której organizowanie tego rodzaju imprez wypełnia pojęcie działalności socjalnej jako rodzaj działalności rekreacyjnej, którą można też kwalifikować jako działalność w postaci różnych form krajowego wypoczynku. W praktyce nie istnieje jednolite stanowisko w tej kwestii.

4.  Uczestnictwo w imprezie integracyjnej nie stanowi przychodu dla pracownika
W dniu 8 lipca 2014 r. Trybunał Konstytucyjny w sprawie założonej przez Konfederację Lewiatan dotyczącej opodatkowania jako przychodu ze stosunku pracy świadczeń potencjalnie możliwych do otrzymania przez pracownika, do których zalicza się udział w imprezie integracyjnej orzekł, iż świadczenie w postaci uczestnictwa w imprezie integracyjnej, którego pracownik najczęściej nie może odmówić i którego realnej, zindywidualizowanej wartości nie da się ustalić, nie stanowi dla pracownika przychodu podlegającego opodatkowaniu.

5. Stan na rok 2016
O ile przed styczniem 2016 roku, ciągle zdarzały się sytuacje dwuznaczne i niektóre Urzędy Skarbowe stały na irracjonanym stanowisku forsowanym przez Misterstwo Finansów poprzedniego rządu PO-PSL, iż udział pracownika w imprezie integracyjnej stanowi jego przychód i jako taki powinien być opodatkowany, o tyle teraz nie powinno być już żadnych wątpliwości. 7 stycznia 2016 r.  Minister Finansów dokonał korekty wydanej w 2011 r. w jego imieniu przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu interpretacji indywidualnej. W wydanej interpretacji organ uznał, iż z tytułu uczestnictwa w takiej imprezie pracownik uzyskuje przychód podatkowy. To właśnie stanowisko organu w tym zakresie skorygował przed dwoma tygodniami Minister Finansów. Od tej pory nie ma wątpliwości - udział w imprezie integracyjnej nie stanowi dla pracownika przychodu i nie powinien być opodatkowany.

Tekst ma charakter wyłącznie poglądowy. W celu prawidłowego rozliczenia imprezy firmowej zgodnie z aktualnym stanem prawnym, należy potwierdzić aktualność przepisów.
 

Wybierz miejsce

Wybierz gdzie chcesz zorganizować imprezę integracyjną dla swojej firmy.

Warszawa Kraków Wrocław Gdańsk Trójmiasto

Wybierz atrakcje

Do wyboru masz gotowe pakiety firmowe oraz pojedyńcze atrakcje. Możesz zamówić jedną lub kilka i dowolnie je połączyć.

Zarezerwuj termin

Zamów wstępnie, zaprezentuj ofertę współpracownikom i potwierdź lub anuluj rezerwację. Możesz jeszcze zmienić ilość osób.

Poznaj nasz zespół

Karolina

Karolina

Karolina to szefowa warszawskiego zespołu. Kontaktowa i bardzo odpowiedzialna. Szybko skraca dystans. Prywatnie miłośniczka samochodów i niezapowiedzianych podróży.

Natalia

Ania

Mimo młodego wieku, Ania to weteranka warszawskiego teamu. Jest z nami od 2006 roku. Doświadczona koordynatorka. Zaczaruje Was swoim uśmiechem i zarazi pozytywną energią. Ania lubi tatar i żurek.

Tomasz

Tomasz

Osobiście nadzoruje szczegóły realizacji każdego eventu. Jego największym osiągnięciem jest trójka słodziutkich dzieci, którym poświęca każdą wolną chwilę. Dlatego obecnie ma nieco większy brzuch niż na zdjęciu. Jego żona ma nadzieję, że kiedyś wróci do jogi.

Mateusz

Mateusz

Pozytywnie nastawiony do świata i ludzi, towarzyski i pełen osobistego uroku. Lubi spędzać czas aktywnie, więc zazwyczaj jeździ z grupami na offroad, paintball czy quady. To jego żywioł. Ciemne okulary nosi również w zimie.

Maciej

Maciej

Lubi słońce, gotowanie i podróżowanie. Uważa, że we wszystkim co się robi dla siebie i innych najważniejsza jest dobra motywacja, uśmiech i nie branie świata zbyt poważnie.

Rafał

Rafał

Jest osobą bardzo zasadniczą - z zasady nie pije na trzeźwo a dzień zawsze zaczyna i kończy w łóżku. Interesuje się sportem i podróżami. Jego największym marzeniem jest wycieczka do Wałbrzycha :)

Łukasz

Łukasz

Świetny organizator. Konkretny, odpowiedzialny, bardzo dyskretny. W odpowiednim gronie osób staje się duszą towarzystwa. Uwielbia sport i podróże, a jego pasją jest wspinaczka oraz siatkówka.

Natalia

Natalia

Radosna, pełna energii osoba, która z radością dba o to, aby Wasza impreza była udana. Uwielbia się bawić, organizować, poznawać nowych ludzi, tańczyć do upadłego i rozmawiać do białego rana.

Kasia

Kasia

Weteranka w firmie, zawsze uśmiechnięta i nadzwyczaj ogarnięta. Kasia radzi sobie z każdym i ze wszystkim.

Justyna

Justyna

Niech Was nie zmyli delikatna uroda Justyny, to prawdziwa wojowniczka. Uwielbia pracę z ludźmi, żadnego tematu się nie boi.

Kamila

Kamila

Prawdziwie zakręcona, szalona podróżniczka. Kamila to miłośniczka przygód i wypraw wszelakich.

Basia

Basia

Basia to zaradna bestia, która znajdzie wyjście z każdej sytuacji. Uwielbia latynoskie rytmy i język hiszpański, choć jej prawdziwym powołaniem są podróże.

Bartek

Bartek

Nasz przystojny krakowski rodzynek nie ma problemu z nawiązywaniem kontaktów co przekłada się na wyśmienitą zabawę w jego towarzystwie. Bartek lubi posłuchać dobrego rocka.

Tomasz

Tomasz

Weteran team-buildingu. Od 2006 roku nadzoruje realizację każdego eventu. Jego największym osiągnięciem jest trójka malutkich dzieci. Aktualnie ma nieco większy brzuch. Jego żona ma nadzieję, że kiedyś wróci do jogi.

Karolina

Karolina

Karolina to szefowa zespołu. Kontaktowa i bardzo odpowiedzialna. Świetny organizator. Szybko skraca dystans. Właścicielka uroczej chrypki, którą możesz usłyszeć w telefonie. 

Ewa

Ewa

Myśli za dwóch, robi za trzech, żadnej pracy się nie boi. Ewa jest zawsze pełna zapału, kocha pączki z budyniem i upalne letnie popołudnia.

Lena

Lena

Niepoprawna optymistka i wyśmienita tancerka. Lena to niezależne dziewczę, które najbardziej kocha swojego psa.

Ola

Ola

Miłośniczka gór i aktywnych form spędzania czasu. Na co dzień z uśmiechem na twarzy naprawia ludzi.

Tomasz

Tomasz

Weteran. Osobiście od 2006 roku nadzoruje szczegóły realizacji każdego eventu. Jego największym osiągnięciem jest trójka malutkich dzieci. Aktualnie ma nieco większy brzuch. Jego żona ma nadzieję, że kiedyś wróci do jogi.

Karolina

Karolina

Karolina to szefowa zespołu. Kontaktowa i bardzo odpowiedzialna. Świetny organizator. Szybko skraca dystans. Właścicielka uroczej chrypki, którą możesz usłyszeć w telefonie. 

Sandra

Sandra

Kobieta zmienną jest, a Sandra to prawdziwy kameleon. Uwielbia tatuaże i mocny look.

Agnieszka

Agnieszka

Dowcipami sypie jak z rękawa. Agnieszka lubi cole zero i wybiera się na spotkanie z szeptuchami z Podlasia.

Izabela

Izabela

Usłyszycie ją z daleka, nie ma opcji, że ktoś się zgubi. Izabela lubi piwo pszeniczne i kolorowe buty.

Kaja

Kaja

Cicha woda brzegi rwie, nigdy nie wiesz co z Kają czeka Cię. Miłośniczka warkoczy i Heroes Might.

Marta

Marta

Rano zapalona sportsmenka, wieczorem uwielbia szpilki. Marta to prawdziwa dusza towarzystwa.

Tomasz

Tomasz

Weteran. Od 2006 roku nadzoruje szczegóły realizacji każdego eventu. Dzielny tata trójki małych dzieci. Obecnie ma nieco większy brzuch, ale jego żona ciągle ma nadzieję, że kiedyś wróci do jogi.

Karolina

Karolina

Karolina to szefowa zespołu. Kontaktowa i bardzo odpowiedzialna. Świetny organizator. Szybko skraca dystans. Właścicielka uroczej chrypki, którą możesz usłyszeć w telefonie. 

Nasi klienci