O nas

Integracyjne.pl

Imprezy integracyjne usprawniają komunikację pracowników i umożliwiają zawiązanie bliższych kontaktów. Wpływają na efektywność pracy i tworzą pozytywną atmosferę wspomagającą funkcjonowanie firmy. Po evencie firmowym, szkoleniu czy warsztacie obserwujemy poprawę jakości współpracy w zespole, co wpływa znacząco na wyniki finansowe firmy, która w efekcie działa lepiej i wydajniej. Impreza firmowa to doskonała inwestycja w zespół, a zarazem dobry pomysł na wygenerowanie pożytecznych kosztów do odpisów podatkowych. Potrzeba taka pojawia się czasem nagle. Dlatego większość atrakcji możemy zorganizować nawet w ciągu 24 godzin

Życzymy Państwu udanej imprezy i bezstresowej organizacji
 Tomasz Ciechomski, Dyrektor Zarządzający

Imprezy Integracyjne a podatek. Szkolenia kosztem działalności firmy.

Jak poprawnie zorganizować i rozliczyć imprezę integracyjną / warsztaty / szkolenia lub wyjazd firmowy by nie narazić Firmy na zakwestionowanie przez U.S odpisów podatkowych? 

1. Nie można odliczyć VAT od usług noclegowych i gastronomicznych za usługi nabyte bezpośrednio np. w restauracji/ hotelu. VAT od usług hotelowych i gastronomicznych można natomiast odliczać w przypadku nabycia usługi kompleksowej w związku z organizacją imprezy integracyjnej, szkolenia firmowego lub warsztatów dla firm w skład których wchodzą, m.in. wspomniane usługi noclegowe i gastronomiczne. 

2. Wydatki na imprezę integracyjną/ szkolenie pracowników lub warsztat można sfinansować ze środków obrotowych Firmy. Zaliczyć je należy do tzw. kosztów pracowniczych. Ważne, aby przy organizowaniu imprezy firmowej podkreślić jej charakter szkoleniowy, motywacyjny lub  integracyjny również poprzez odpowiednie opisanie faktury. Sprawdzany bywa również profil działalności i PKWiU wystawcy faktury. Wszystko po to, by Urząd miał pewność, że organizując imprezę ( lub szkolenie/ warsztaty) dla pracowników Firma miała na celu nie zwykłą konsumpcję, a rzeczywistą poprawę atmosfery pracy, zintegrowanie i poprawę efektywności zespołu lub szkolenie, a co za tym idzie - osiągnięcie przez Firmę większych przychodów. Wówczas zachodzi związek kosztu z przychodem firmy i nie zachodzą przesłanki do podważenia faktury kosztowej. Podstawa prawna:  art. 86 ust. 1, art. 88 ust. 1 pkt 4 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U.: z 2011 r., nr 177, poz. 1054 ze zm.)

3. W wyroku z dnia 23 października 2008 r.  Sąd Najwyższy stwierdził, że pracodawca może zorganizować imprezę integracyjną  lub okolicznościową ze środków ZFŚS, umożliwiając wszystkim udział w imprezie na równych zasadach, niezależnie od sytuacji materialnej poszczególnych pracowników. Za taką możliwością przemawia też interpretacja z 6 października 2010 r., nr DD3/033/174/KDJ/10/PK-1143), wg której organizowanie tego rodzaju imprez wypełnia pojęcie działalności socjalnej jako rodzaj działalności rekreacyjnej, którą można też kwalifikować jako działalność w postaci różnych form krajowego wypoczynku. W praktyce nie istnieje jednolite stanowisko w tej kwestii.

4.  Uczestnictwo w imprezie integracyjnej nie stanowi przychodu dla pracownika
W dniu 8 lipca 2014 r. Trybunał Konstytucyjny w sprawie założonej przez Konfederację Lewiatan dotyczącej opodatkowania jako przychodu ze stosunku pracy świadczeń potencjalnie możliwych do otrzymania przez pracownika, do których zalicza się udział w imprezie integracyjnej orzekł, iż świadczenie w postaci uczestnictwa w imprezie integracyjnej, którego pracownik najczęściej nie może odmówić i którego realnej, zindywidualizowanej wartości nie da się ustalić, nie stanowi dla pracownika przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Przychodem takim nie jest też uczestnictwo w szkoleniu lub firmowych warsztatach. 

5. Stan na rok 2016
O ile przed styczniem 2016 roku, ciągle zdarzały się sytuacje dwuznaczne i niektóre Urzędy Skarbowe stały na irracjonanym stanowisku forsowanym przez Misterstwo Finansów, iż udział pracownika w imprezie integracyjnej stanowi jego przychód i jako taki powinien być opodatkowany, o tyle teraz nie powinno być już żadnych wątpliwości. 7 stycznia 2016 r.  Minister Finansów dokonał korekty wydanej w 2011 r. w jego imieniu przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu interpretacji indywidualnej. W wydanej interpretacji organ uznał, iż z tytułu uczestnictwa w takiej imprezie pracownik uzyskuje przychód podatkowy. To właśnie stanowisko organu w tym zakresie skorygował  Minister Finansów poprzedniego rządu. Od tej pory nie ma wątpliwości - udział w imprezie integracyjnej nie stanowi dla pracownika przychodu i nie powinien być opodatkowany. 

By mieć 100% pewności że jesteśmy w porządku w aktualnym stanie prawnym, w roku 2024 oferujemy również szkolenia i warsztaty dla Firm, a więc wystawimy Państwu fakturę z takim właśnie opisem, tak aby Wasz dział księgowy nie miał wątpliwości jak i czy wpisać to w koszty działalności.

Tekst ma charakter wyłącznie poglądowy. W celu prawidłowego rozliczenia szkolenia  / imprezy firmowej / warsztatu firmowego  zgodnie z aktualnym stanem prawnym, należy potwierdzić aktualność przepisów.

Wybierz miejsce

Wybierz gdzie chcesz zorganizować imprezę integracyjną dla swojej firmy.

Warszawa Kraków Wrocław Gdańsk Trójmiasto Poznań

Wybierz atrakcje

Do wyboru masz gotowe pakiety firmowe oraz pojedyńcze atrakcje. Możesz zamówić jedną lub kilka i dowolnie je połączyć.

Zarezerwuj termin

Zamów wstępnie, zaprezentuj ofertę współpracownikom i potwierdź lub anuluj rezerwację. Możesz jeszcze zmienić ilość osób.

Poznaj nasz zespół

Karolina

Karolina

Karolina to szefowa warszawskiego zespołu. Kontaktowa i bardzo odpowiedzialna. Szybko skraca dystans. Prywatnie miłośniczka samochodów i niezapowiedzianych podróży.

Natalia

Ania

Mimo młodego wieku, Ania to weteranka warszawskiego teamu. Jest z nami od 2006 roku. Doświadczona koordynatorka. Zaczaruje Was swoim uśmiechem i zarazi pozytywną energią. Ania lubi tatar i żurek.

Tomasz

Tomasz

Osobiście nadzoruje szczegóły realizacji każdego eventu. Jego największym osiągnięciem jest trójka słodziutkich dzieci, którym poświęca każdą wolną chwilę. Dlatego obecnie ma nieco większy brzuch niż na zdjęciu. Jego żona ma nadzieję, że kiedyś wróci do jogi.

Natalia

Natalia

Natalia to szalona dziewczyna, łatwo nawiązuje kontakty. Dystans skraca przy pierwszym poznaniu, a nudę wyklucza od razu. Gwarantuje zawsze i przede wszystkim – dobrą zabawę.

Ola

Ola

Ola robi imprezy i reklamy. Pracuje 7 dni w tygodniu i czerpie z tego mnóstwo energii i zabawy. Pracuje z nami już kilka lat - jest gwarancją udanego wieczoru. Lubi zwiedzać świat!

Basia

Basia

Zna odpowiedź na wyszstko i wyjście z każdej sytuacji. Zawsze uśmiechnięta perfekcjonistka. Każdą porę dnia i nocy uznaje za odpowiednią na brandy i karaoke.

Agata

Agata

Uważa, że we wszystkim co się robi dla siebie i innych najważniejsza jest dobra motywacja, uśmiech i nie branie świata zbyt poważnie. Z nią imprezy są tylko udane. W wolnych chwilach pracuje dla nas :)

Karolina

Karolina

Radosna, pełna energii osoba, która z radością dba o to, aby Wasza impreza była udana. Uwielbia się bawić, organizować, poznawać nowych ludzi, tańczyć do upadłego i rozmawiać do białego rana.

Konrad

Konrad

Pozytywnie nastawiony do świata i ludzi, towarzyski i pełen osobistego uroku. Lubi spędzać czas aktywnie, więc zazwyczaj jeździ z grupami na offroad, paintball czy quady. To jego żywioł. 

Oskar

Oskar

Dusza towarzystwa. Każde zadanie realizuje w 110%. Gra w koszykówkę, a dzień bez ruchu uznaje jako dzień stracony.

Kasia

Kasia

Weteranka w firmie, zawsze uśmiechnięta i nadzwyczaj ogarnięta. Kasia radzi sobie z każdym i ze wszystkim.

Justyna

Justyna

Niech Was nie zmyli delikatna uroda Justyny, to prawdziwa wojowniczka. Uwielbia pracę z ludźmi, żadnego tematu się nie boi.

Daria

Daria

Dusza artystki, 1000 pomysłów na minutę. Zaraża wszystkich swoim entuzjazmem i nie zna słowa „nuda”. W wolnym czasie uwielbia podróżować i uczyć się niderlandzkiego.

Basia

Basia

Basia to zaradna bestia, która znajdzie wyjście z każdej sytuacji. Uwielbia latynoskie rytmy i język hiszpański, choć jej prawdziwym powołaniem są podróże.

Ula

Ula

Weteranka w firmie, zawsze uśmiechnięta i nadzwyczaj ogarnięta. Miłośniczka zdrowej żywności oraz sportu.

Tomasz

Tomasz

Weteran team-buildingu. Od 2006 roku nadzoruje realizację każdego eventu. Jego największym osiągnięciem jest trójka malutkich dzieci. Aktualnie ma nieco większy brzuch. Jego żona ma nadzieję, że kiedyś wróci do jogi.

Karolina

Karolina

Karolina to szefowa zespołu. Kontaktowa i bardzo odpowiedzialna. Świetny organizator. Szybko skraca dystans. Właścicielka uroczej chrypki, którą możesz usłyszeć w telefonie. 

Ania

Ania

Serial chiller, specjalistka do zadań specjalnych. Miłośniczka fitness, podróży i francuskiego.

Asia

Asia

Pozytywnie zakręcona i dobrze zorganizowana. Imprezy w jej  towarzystwie sa zawsze udane.

Jagoda

Jagoda

Uwielbia Kraków, jedzenie, podróże, poznawać nowych ludzi i dużo słońca! W wolnym czasie chodzi na koncerty i ogląda seriale.

Joanna

Joanna

Pozytywnie zakręcona, zadziorna i ciekawa świata - to cała ona. Z szelmowskim uśmiechem na twarzy, uzbrojona w urok osobisty i zaradność stara się wybrnąć z każdej trudnej sytuacji.

Karolina

Karolina

"Cicha woda brzegi rwie" - w jej przypadku idealnie pasuje. Wieczorami pokazuje pazurki... 

Piotrek

Piotrek

Z tą osobą bez obawy można wyruszyć w miasto. Pełen energii i odpowiedzialny - nigdy nie rozlewa alkoholu. Lubi poznawać nowych ludzi, szczególnie pozytywnych. W wolnych chwilach ćwiczy, słucha dobrej muzyki i śpi.

Paweł

Paweł

Na codzień studiuje informatyke, ćwiczy i je. Zainteresowania to siłownia, muzyka, gotowanie oraz dziewczyna kolegi - Agata.

Ewa

Ewa

Myśli za dwóch, robi za trzech, żadnej pracy się nie boi. Ewa jest zawsze pełna zapału, kocha pączki z budyniem i upalne letnie popołudnia.

Lena

Lena

Niepoprawna optymistka i wyśmienita tancerka. Lena to niezależne dziewczę, które najbardziej kocha swojego psa.

Ola

Ola

Miłośniczka gór i aktywnych form spędzania czasu. Na co dzień z uśmiechem na twarzy naprawia ludzi.

Tomasz

Tomasz

Weteran. Osobiście od 2006 roku nadzoruje szczegóły realizacji każdego eventu. Jego największym osiągnięciem jest trójka malutkich dzieci. Aktualnie ma nieco większy brzuch. Jego żona ma nadzieję, że kiedyś wróci do jogi.

Karolina

Karolina

Karolina to szefowa zespołu. Kontaktowa i bardzo odpowiedzialna. Świetny organizator. Szybko skraca dystans. Właścicielka uroczej chrypki, którą możesz usłyszeć w telefonie. 

Ania

Ania

Ania kocha Wrocław, a najbardziej Krasnale. Jest koordynatorką eventów od 2008 roku. MIłośniczka kotów i kawy latte.

Ania

Ania

Ania wyszukuje nowe wspaniałe aktywności i nadzoruje wrocławskie eventy naszych grup. Upewnia się, że wszystko przebiega zgodnie z planem i nikomu niczego nie brakuje.

KArolina

Karolina

Miłośniczka Wrocławia, legend i historii. Odtwórczyni wielu drugo i trzecio-planowych ról w polskich serialach. Karolina uwielbia polskie morze.

Sandra

Sandra

Kobieta zmienną jest, a Sandra to prawdziwy kameleon. Uwielbia tatuaże i mocny look.

Agnieszka

Agnieszka

Dowcipami sypie jak z rękawa. Agnieszka lubi cole zero i wybiera się na spotkanie z szeptuchami z Podlasia.

Izabela

Izabela

Usłyszycie ją z daleka, nie ma opcji, że ktoś się zgubi. Izabela lubi piwo pszeniczne i kolorowe buty.

Kaja

Kaja

Cicha woda brzegi rwie, nigdy nie wiesz co z Kają czeka Cię. Miłośniczka warkoczy i Heroes Might.

Marta

Marta

Rano zapalona sportsmenka, wieczorem uwielbia szpilki. Marta to prawdziwa dusza towarzystwa.

Tomasz

Tomasz

Weteran. Od 2006 roku nadzoruje szczegóły realizacji każdego eventu. Dzielny tata trójki małych dzieci. Obecnie ma nieco większy brzuch, ale jego żona ciągle ma nadzieję, że kiedyś wróci do jogi.

Karolina

Karolina

Karolina to szefowa zespołu. Kontaktowa i bardzo odpowiedzialna. Świetny organizator. Szybko skraca dystans. Właścicielka uroczej chrypki, którą możesz usłyszeć w telefonie. 

Ania

Ania

Ania jest koordynatorką eventu. Współpracuje z integracyjne.pl od marca 2006 roku. Jej specjalnością są gry miejskie oraz warsztaty kulinarne. Prywatnie uwielbia góry i jazdę na nartach.


Milenka

Milenka jest koordynatorem eventu. Od 4 lat organizuje imprezy w naszej Firmie. Lubi Warszawę, ale woli Poznań.

KArolina

Karolina

Karolina też. Dlatego zasłania buzię. Nikt z nas nie wie jak wygląda naprawdę, ale rysy szyi zdradzają Jej nieprzeciętną urodę.

Kasia

Kasia

Specjalistka imprezowa Kasia lubi pyzy. Kocha rozbijać się po Poznaniu tramwajami. Jej hobby to strzelanie, więc prawie zawsze obsługuje grupy na strzelnicy.


Ania

Ania studiuje na IV roku dziennikarstwa. Jest licencjonowanym przewodnikiem miejskim. Uwielbia opowiadać o historii Poznania. Zna zakątki miasta niedostępne dla przeciętnego zjadacza chleba.

Krystyna

Krystyna

Krystyna jest najmłodszym członkiem (członkinią?) naszego poznańskiego Teamu. Choć pracuje z nami dopiero od 3 lat, jest jedną z ulubionych przez nasze grupy przewodniczek.

Milenka

Ania

Wiecznie uśmiechnięta Ania jest prawdziwym skarbem naszej poznańskiej drużyny. Jej zdolności organizacyjne są nie do przecenienia. Jest sercem naszego teamu.

as

Asia

Asia jest koordynatorem eventu. Specjalizuje się w obsłudze grup francuskich. Jej hobby to jazda konna oraz żużel. Gdy wchodzi do biura, zapach jej perfum powala wszystkich na kolana.

Milenka

Gosia

Małgosia lubi kawę. Współpracuje z integracyjne.pl od 2007 roku i jest najbardziej doświadczoną przewodniczką w naszej poznańskiej ekipie.

Nasi klienci