Blog

Jak zmotywować pracowników z okazji świąt Bożego Narodzenia

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja do wręczenia podwładnym prezentów, będących podziękowaniem za dotychczasową pracę, ale też motywacją do dalszych działań.  Może też budować poczucie przynależności do firmy. Oto przykładowe prezenty, najczęściej wybierane przez pracodawców:

  • Paczki świąteczne

Przybierają najczęściej postać paczek żywnościowych (z produktami także dla członków rodziny naszego pracownika) lub z drobnymi podarunkami np. kalendarzem, kosmetykami lub kompletem ręczników.

  • Bony podarunkowe lub rabatowe

Taka forma prezentu daje pracownikowi możliwość wyboru usługi lub towaru, który jest mu najbardziej przydatny, a także pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Przykładowe bony to: kulturalne (np. do kina czy teatru), restauracyjne, rekreacyjne (np. na fitness lub siłownię) oraz bony towarowe (na zakupy w wybranych sklepach)

  • Dodatkowy dzień wolny od pracy

To najprawdopodobniej forma gratyfikacji, która najbardziej cieszy pracowników. Najczęściej wybierane są dodatkowe dni urlopu pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. To okazja do spędzenia więcej czasu z najbliższymi.