zobacz swój koszyk 0

Kraków - INTEGRACJA W STYLU PRL

Integracja w stylu PRL w Krakowie, zwiedzanie samochodami z epoki, oprowadzanie po komunistycznych budynkach, prl-owskie przekąski, a to wszystko przedstawione w humorystyczny sposób przez naszego dziarskiego przewodnika.

Na integrację PRL odbierzemy Was samochodami z epoki z wybranego miejsca na terenie Krakowa. W naszej flocie posiadamy Nyski, Fiaty 126p i Skody 120.
Następnie rozpoczniemy objazdową wycieczkę śladami komunizmu w Krakowie. Na różnych odcinkach trasy, uczestnicy mogą zmieniać miejsca w pojazdach, aby każdy miał okazje spróbować jazdy w kultowych autach minionych czasów.

W planie wycieczki między innymi: zwiedzanie Placu Centralnego i miejsca gdzie dawniej stał pomnik Lenina. 
Spacer osiedlami w starej części dzielnicy gdzie do dziś pozostały podziemne schrony i widoczne są ich wyjścia ewakuacyjne.

Kolejne przystanki to:
Bramy Kombinatu Metalurgicznego, budynki Z i S Centrum Administracyjnego Huty, słynny napis Huta im. T Sendzimira.
Przejście przez budynek Zarządu „Z” wraz z biurami dyrektorskimi, dyspozytornią, salą konferencyjną, oraz jego podziemnymi mrocznymi archiwami, następnie poprzez podziemny stumetrowy tunel przedostajemy się do budynku Socjalnego „S” z salą teatralną, biblioteką oraz „kasynem”, gdzie główną atrakcją jest doskonale zachowany schron dowodzenia Terenowej Obrony Przeciwlotniczej z późnych lat 50, a opuszczony w drugiej połowie lat 90.

W stołówce pracowniczej tzw. "kasynie" będzie dla Was czekał poczęstunek z epoki, tatar, nóżki w galarecie, śledź etc.

Następnie pojedziemy zobaczyć Nowohucki krzyż na osiedlu teatralnym, miejsce protestu mieszkańców przeciwko jego usunięciu w 1960 roku.
Teatr Ludowy oraz czołg IS2 pod Muzeum Czynu Zbrojnego w Nowej Hucie  
Kościół Arka Pana – pierwszy w Nowej Hucie, wywalczony przez mieszkańców, kościół.
Wycieczkę zakończymy wizytą w lokalnej kawiarnii utrzymanej w stylu z epoki, zmożliwością zamówienia ciepłych napojów lub deserów oraz emisja filmu propagandowego „Kierunek Nowa Huta”.

Po zakończeniu zwiedzania PRL odwieziemy Was do wybranego miejsca na terenie Krakowa.

Oprowadzanie w języku angielskim wiążę się z dodatkową opłatą 30PLN/os.

Cena zawiera

  • zwiedzanie socjalistycznego Krakowa samochodami z epoki
  • dziarski przewodnik
  • zwiedzanie budynków Centrum Admnistracyjnego Huty wraz z podziemnym schronem
  • wszystkie wstępy do odwiedzanych miejsc
  • typowe dla PRL-u przekąski 

Dodatki (opcjonalne)

porwanie-krakow
890 PLN/dodatek
PORWANIE

Przykładowa realizacja: siedzicie przy drinku w barze, nagle wpadają nasi porywacze, zakładają szefowi worek na głowę i wyprowadzają. Przez kolejne ok. 15 minut wozimy szefa po mieście, a Wy w tym czasie spacerkiem przemieszczacie się z koordynatorką do kolejnego miejsca. Tam porywacze przyprowadzają szefa. Na koniec shot w barze z porywaczami na ochłonięcie!

 


paintball-w-krakowie
89 PLN/os.
min. 8 os.
Ubezpieczenie N.N.W
Najpóźniej dzień przed imprezą należy podać nazwiska i numery dokumentów. Suma gwarancyjna 50,000 PLN. Ogólne warunki ubezpieczenia do wglądu na żądanie. Wyłączenia to m.in alkohol i sporty ekstremalne (e.g. quady, zorbing i skoki na spadochronie.)


rzucanie-siekierami-warszawa__1_
290 PLN/dodatek
OBSŁUGA W JĘZYKU ANGIELSKIM
Obsługa eventu w języku angielskim. English speaking guides/instructors and/or additional translator services

Nasi klienci